WIELKANOCNE TRADYCJE -SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Zgodnie z koncepcją pracy przedszkola na rok 2014/2015 „Jestem Polakiem”  przedszkolaki wzięły udział w lekcji muzealnej dotyczącej polskich obrzędów i tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych. Zajęcia prowadzone były przez pracownika muzeum z Wodzisławia Śl. Pana Dawida Jęczmionkę. Pan Dawid opowiedział najmłodszym o dawnych tradycjach dzięki którym  Wielkanoc była czasem magicznym i bardzo niezwykłym. Nasz gość nawiązał również do obecnych obyczajów Wielkiej Nocy w których uczestniczy każdy z nas.  Na koniec przedszkolaki otrzymały styropianowe jajeczko oraz szablon  przy użyciu którego mogły wykonać wielkanocnego zajączka, baranka lub kogucika.