SKRZATY ZAKŁADAJĄ WIOSENNĄ HODOWLĘ

W trzecim tygodniu marca dzieciaki z grupy „Skrzaty” udały się na wycieczkę do pobliskich ogródków działkowych, gdzie bacznie obserwowały pierwsze zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną wiosną. Podczas wizyty dzieci przyjrzały się również pracy ogrodników robiących wiosenne porządki i grządki. W następnych dniach maluszki dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do życia i jakie są kolejne etapy ich sadzenia i wzrostu. Następnie dzieci zainspirowane tematyką tygodnia założyły własną wiosenną hodowlę siejąc rzeżuszkę w kubeczku z watą. Maluszki bardzo troskliwie opiekowały się nasionkami, codziennie podlewały je i obserwowały.  Na efekty nie trzeba było długo czekać, piękne zielone rzeżuszki 3-latki zabrały do swych domów, aby ze smakiem zjeść je na kanapeczkach.