zajęcia artyterapi w grupie Biedronek

Naturalną potrzebą dziecka w wieku przedszkolnym jest potrzeba swobodnej ekspresji: plastycznej, werbalnej, muzycznej, ruchowej, i innej. Ekspresja jest wyzwoleniem się napięć psychicznych, odwracaniem uwagi skoncentrowanej na samym sobie i własnym „ja”, ujawnia rzeczywiste, prawdziwe emocje i uczucia. Wyzwolenie się naturalnej ekspresji dziecka może odbywać się podczas zajęć z arteterapii. Zajęcia z artyterapii to cykl comiesięcznych zajęć z rodzicami w grupie Biedronkii takie pierwsze spotkanie miało miejsce 27 marca w naszym przedszkolu. Tematem było "Moje serce"- rzeźba przestrzenna tworzona przy użyciu pianki kosmetycznej. Do zobaczenia efektów tych zajęć zapraszamy do relacjii fotograficznej. Za miesiąc pochwalimy się następnymi sukcesami z dziedziny artyterapii, zdradzę tylko, że będzie muzycznie:)