GWIAZDECZKI, SKRZATY I BAJTLE WITAJĄ WIOSNĘ!

W piątek 20 marca grupy maluszków wraz ze swoimi paniami oficjalnie powitały wiosnę. Zaraz po śniadaniu 3-latki udały się na spacer wokół przedszkola zabierając ze sobą grupowe Marzanny i robiąc dookoła wiele hałasu. Przedszkolaki grały na janczarkach i marakasach, wymachiwały zielonymi wstążkami śpiewając piosenki o wiośnie i witając ją radosnymi okrzykami. Następnie dzieci powróciły na podwórko przedszkolne, aby tam ostatecznie pożegnać zimę.  Po symbolicznych słowach: Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy! Wszystkie Marzanny zgodnie z polskim zwyczajem zostały podpalone i utopione (polane wodą). Wszystkiemu towarzyszyło wiele emocji pod czujnym okiem Pań, które dbały o bezpieczeństwo.