„ŚMIESZKI” LEPIĄ GLINIANE KURKI

5 marca kolejny raz odwiedziła naszą grupę pani Ola, przynosząc pojemnik z gliną, wykałaczki i podkładki. Po założeniu fartuszków wszystkie dzieci usiadły na dywanie, aby posłuchać o czym opowiada pani Ola. A opowiadała o zbliżających się świętach wielkanocnych, zajączku i kurczaczkach w gniazdkach. I takiego właśnie kurczaczka postanowiła zrobić wspólnie ze „Śmieszkami”. Najpierw ulepiła wałek, pougniatała go troszeczkę, wymodelowała, ułożyła z niego ślimaczka i… powstało gniazdko. Potem uformowała kuleczkę, zrobiła dziobek, grzebyk, ogonek, narysowała oczka i piórka i w gniazdku pojawiła się kurka. Można było zrobić całą rodzinkę jeśli tylko ktoś miał na to ochotę. Po obejrzeniu dzieci z zapałem zabrały się do pracy. A jakie są jej efekty można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Kto ma ochotę może spróbować – święta coraz bliżej.