ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W GRUPIE „ŚMIESZKI”

28 listopada „Śmieszki” razem z rodzicami brały udział w andrzejkowych wróżbach. Wszyscy zebrali się w starej części przedszkola, by korytarzem oświetlonym tylko świeczkami przejść do nowej części. Wbrew pozorom nie było to zadanie łatwe (ciemności ) a droga wcale nie taka krótka. Po wejściu do sali rodzice razem z dziećmi usiedli do stolików, by wspólnie wykonać magiczną latarenkę. Pracy było dużo za to efekt wspaniały. Po skończonym zajęciu zaczęły się andrzejkowe wróżby. Najpierw dzieci losowały wróżby a rodzice je odczytywali , np. dostaniesz nowy aparat (na zęby), potem były wróżby z kapciami. Dzieci ustawiały po jednym kapciu jeden za drugim aż do wyjścia z sali. Dziecko, którego kapeć będzie pierwszy zostanie… podróżnikiem. Tym podróżnikiem okazał się być Lioni. W czasie, gdy dzieci wróżyły, na stołach pojawiły się słodycze, soki a dla rodziców kawa i herbata. Żeby nie było tłoku część rodziców z dziećmi wróżyła z wosku w korytarzu a druga część raczyła się słodkościami, by potem zamienić się rolami. Na koniec „Śmieszki” wypiły szampana, by uczcić przejście do nowej części przedszkola. Takie zabawy na pewno na długo zostaną dzieciom w pamięci. Może w andrzejkowy wieczór powróżymy sobie znowu za rok?