MIESZKI UCZESTNICZĄ W KOLEJNYCH ZAJĘCIACH Z WYKORZYSTANIEM GLINY

28 listopada „Śmieszki” już po raz drugi uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem gliny. Tym razem tematem były ozdoby świąteczne. Po założeniu fartuszków i rozłożeniu podkładek dzieci otrzymały foremki domków, serduszek, bombek i choinek. Na plastrach gliny wykrawały ich kształty. Potem ozdabiały je patyczkiem i odbijały wzorki , np. z koronek. Każdy „Śmieszek” pracy miał co niemiara a przyjemności jeszcze więcej. Teraz przez tydzień prace będą schły a potem pani Ola zabierze je do wypalenia w specjalnym piecu. Na zakończenie zajęć pani Ola rozdała dzieciom w prezencie już wypalone serduszka z gliny, które ozdobią na zajęciach koralikami i powieszą na przedszkolnej choince. Poprzednie obrazki z gliny są już gotowe. Jakiś czas ozdabiały przedszkolną szatnię a potem „Śmieszki” zabrały je na pamiątkę do swoich domów.