„SKRZATY” ODWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Czytanie wpływa na rozwój mowy i myślenia, rozwija wyobraźnię doskonali pamięć, sprzyja rozwojowi emocjonalnemu, jest również doskonałą metodą wychowawczą. Dlatego codziennie po obiadku maluszki z grupy „Skrzaty” siadają wygodnie na dywanie i odpoczywają słuchając bajki. W piątek 28 listopada 3-latki wraz ze swoimi Paniami wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radlinie, aby wypożyczyć książki oraz zapoznać się z instytucją. Panie bibliotekarki bardzo serdecznie przyjęły przedszkolaków i pomogły w poszukaniu ciekawych bajek. Pani Basia założyła kartę czytelniczą grupy „Skrzaty” i rozdała dzieciom zakładki do książeczek. Maluszki podziękowały i żegnając się zapewniły, że chętnie wrócą do biblioteki wypożyczyć kolejne książeczki.