Podróż do Krainy Pełnej Zdrowia Ogólnopolska Akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka

W listopadzie nasze przedszkole  przystąpiło do realizacji projektu  Podróż do Krainy Pełnej Zdrowia, którego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego zdrowia.

W pierwszym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się czym jest piramida żywienia, poznały kolejność jej pięter i zasadę ich ułożenia. Z powodzeniem teraz potrafią odróżnić produkty zdrowe od niezdrowych. Chętne dzieci układały piramidę żywieniową, która znalazła się na gazetkach przy salach, na czas trwania modułu jesiennego. Nauczyciele przygotowali z dziećmi „zdrowe słodycze” - sałatkę owocową z dodatkiem suszonych owoców oraz owocowe szaszłyki, które na koniec wspólnie spożywali. W trakcie trwania I części projektu prowadzone były również rozmowy na temat higieny osobistej, ukazania związku pomiędzy przestrzeganiem zasad higieny osobistej, a profilaktyką chorób szczególnie zakaźnych i pasożytniczych. Rybki, Kotki oraz Promyczki wspólne ustaliły zasady higieny osobistej i wykonały plakaty pt.  „Zasady higieny osobistej”. Zasady umieszczono w widocznym miejscu ponieważ nie tylko utrwalają się wśród dzieci, ale zawsze można się do nich odwołać, powołać się na nie.