RATOWNIK MEDYCZNY ODWIEDZA "SKRZATY" I "GWIAZDECZKI"

W piątek 21 listopada przyszedł do nas Pan Marek  Blanik, który jest ratownikiem medycznym. Na początku spotkania opowiedział kilka słów o sobie i zawodzie jaki wykonuje. Pokazał dzieciom w czym chodzą ubrani ratownicy i pozwolił przymierzyć swój strój chętnym przedszkolakom. Następnie przeczytał książeczkę o udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy z ciekawością słuchali. Teraz maluchy znają numer telefonu pod który należy zadzwonić, gdy wydarzy się wypadek. Aby utrwalić poznane wiadomości Pan Marek poprosił kilka dzieci aby odegrały scenkę, w której było dwóch ratowników, jeden poszkodowany oraz osoba dzwoniąca po pomoc. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym trudnym zadaniem, wykonały telefon na pogotowie i świetnie zajęły się nogą skaleczonej koleżanki. Teraz wszystkie maluszki wiedzą, że gdy się coś wydarzy to trzeba głośno wołać "pomocy". Dziękujemy serdecznie za tą cenną lekcję.