Zajęcia otwarte u PROMYCZKÓW

3 listopada o 15.00 po południu , przedszkolu zjawili się nasi rodzice. Przedstawiliśmy im przygotowaną przez nas instrumentację Marsza Tureckiego, którą zagramy na otwarciu nowego budynku naszego przedszkola i nadaniu imienia- AKADEMIA WESOŁYCH BAJTLI. Poznaliśmy historię wróbelka Elemelka, który zimą miał pusty brzuszek i zwrócił się o pomoc do dzieci. Dzieci z pobliskiej szkoły założyły jadłodajnię dla ptaszków. Ułożyliśmy historyjkę według kolejności zdarzeń. My też planujemy zimą dokarmiać ptaki. Później ćwiczyliśmy dzielenie wyrazów na sylaby i wybrzmiewanie głosek w nagłosie wyrazu. Po rozwiązaniu kilku zadań arytmetycznych, w których trzeba było wyliczyć ile elementów przybyło lub ubyło (liczyliśmy na patyczkach) zakończyliśmy nasze zajęcia. Rodzice mogli zobaczyć jak nam wychodzi rozwiązywanie problemów i zadań.