STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU

6 i 7 listopada 2014 r. przedszkolaków odwiedzili Panowie ze Straży Miejskiej. Celem tych odwiedzin było zaznajomienie ze sposobami udzielania pierwszej pomocy .Panowie indywidualnie w każdej grupie przeprowadzali zajęcia wśród dzieci młodszych i starszych. Nauczyli rymowanki „jeden, jeden, dwa numer alarmowy ma” i poinformowali o numerze pogotowia ratunkowego – 999. Przypomnieli o zasadzie „widzę, czuję, słyszę”, aby sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny i oddycha. Potem dzieci wyznaczały odpowiedzialnego za wezwanie pogotowia. Panowie pokazali jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, jak układać ręce na klatce piersiowej, aby zrobić ucisk, ile razy należy zrobić wdech dorosłemu i dziecku. Następnie przyszedł czas na praktyczną stronę pomocy. Przedszkolaki ćwiczyły na fantomach przyniesionych przez panów, co widać na poniższych zdjęciach.
Zajęcia tego typu przynoszą wiele dobrego, gdyż dzieci w sytuacjach zagrożenia życia nie są już bezradne. Chociaż nie mają jeszcze tyle siły, by zrobić sztuczne oddychanie, wiedzą jaki numer wybrać i jak ułożyć poszkodowanego, by udzielić mu pomocy.
Dziękujemy Straży Miejskiej a w szczególności panom Krzysztofowi i Mietkowi za wykazaną inicjatywę i liczymy na dalszą owocną współpracę z przedszkolem.

   
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Urzędu Miasta Radlin zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale
wcale

 
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo