Uroczystość otwarcia nowego „skrzydła” placówki i nadania imienia: „Akademii Wesołych Bajtli”.

W naszym przedszkolu nadszedł długo oczekiwany  dzień.  W dniu 05 listopada o godzinie 10:00 w placówce odbyła się uroczystość otwarcia nowego „skrzydła” połączona z nadaniem przedszkolu imienia: „Akademii  Wesołych Bajtli”.  Dyrektor Przedszkola Pani Joanna Kostrzewa powitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas zacni i przyjaźni goście. Na uroczystość przybyły Władze Miasta Radlina:
Burmistrz Barbara Magiera,
Zastępca Burmistrza Zbigniew Podleśny,
Skarbnik Miasta Waldemar Machnik,
Przewodniczący Rady Miasta Jacek Sobik wraz z radnymi,
Naczelnik Wydziału Urbanistyki i Inwestycji Grażyna Janeta
Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Halina Mizia,
Dyrektor MZOPO Henryk Brachmański,
Ksiądz Proboszcz Zbigniew Folcik,
Prezesi firmy remontowo-budowlanej z Żor, panowie Bronisław i Adam Leśniak,
Dyrektorzy jednostek organizacyjnych: MOK-u, MOSiR-u, OPS-u, Świetlicy środowiskowej oraz Biblioteki miejskiej,
Dyrektorzy szkół i przedszkoli,
Przedstawiciele Rady Rodziców oraz byli pracownicy przedszkola.
   Burmistrz  Miasta Radlin wraz Naczelnikiem Wydziału Urbanistyki i Inwestycji, Dyrektorem Przedszkola, kierownikiem budowy i naszym Bajtlem przecięli wstęgę. W nowej części przedszkola gości powitały Bajtle , które radośnie odśpiewały hymn akademii pt: „Przedszkole drugi dom”.  Przewodniczący Rady Miasta Radlina  Jacek Sobik odczytał uchwałę Rady Miasta w sprawie nadania placówce imienia i odsłonił tablicę z logiem. Ksiądz proboszcz  Zbigniew Folcik poświęcił nowy budynek.
  Następnie   Burmistrz Barbara Magiera  podziękowała wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w przeprowadzenie tej inwestycji. Szczególne podziękowania kierując w stronę radnych, za podjęcie odważnej i słusznej decyzji o przyznaniu środków na ten cel. Wykonawcom za profesjonalizm, a pracownikom Wydziału Urbanistyki i Inwestycji za  trud i fachowe przeprowadzenie tej inwestycji. Podziękowania otrzymali również dyrektor i pracownicy placówki. Do podziękowań dołączyła się również  Dyrektor Joanna Kostrzewa.
  Później nastąpiła część artystyczna, którą prowadziła Pani Ewa Szulik. Dzieci z grup: „Śmieszki”, „Rybki”, „Kotki”, „Zajączki” i „Promyczki” wraz ze swoimi paniami przygotowały program artystyczny. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich  zdolności: wokalnych, tanecznych, muzycznych, aktorskich, recytatorskich oraz umiejętności posługiwania się gwarą śląską, a  także językiem obcym. Zgromadzeni goście nagrodzili bajtli gromkimi brawami.
  Kolejnym punktem programu było zwiedzanie nowego obiektu, który posiada 3 nowocześnie wyposażone sale wraz z łazienkami, salę do rytmiki, salę do leżakowania, szatnię oraz zaplecze socjalne. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na degustację tortu i poczęstunek. Na pamiątkę i w podziękowaniu za przybycie wszyscy otrzymali drobny upominek zielono-żółte serduszka wraz z logiem Akademii Wesołych Bajtli.