PRZYJACIEL PRZYRODY Z WIZYTĄ U „SKRZATÓW” I „GWIAZDECZEK”

W minionym tygodniu grupy 3-latków realizowały temat przyrodniczy związany z przygotowaniem się ptaków do zimy w związku z czym zostało zaplanowane spotkanie z przyjacielem przyrody. W czwartkowy poranek (06.11.) grupy maluszków odwiedził  myśliwy z Koła Łowieckiego LIS - Pan Jan Pawlak. Nasz gość wyjaśnił dzieciom, jakie ptaki odlatują, a jakie pozostają w naszym kraju na zimę. Przedszkolaki dowiedziały się również, że ludzie powinni pomagać ptakom przetrwać zimę budując dla nich karmniki i dokarmiając je. Pan Jan zdradził przedszkolakom, jakie są ptasie przysmaki prosząc jednocześnie, aby nie karmiły naszych ptasich przyjaciół chlebem i ziemniakami, bo to zdecydowanie im szkodzi. Na koniec nasz gość poczęstował dzieci cukierkami, prosząc, aby zaopiekowały się ptakami w czasie zimy. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.