SMIESZKI, MOTYLKI I BIEDRONKI -ZDOBYWAJĄ PRAKTYCZNĄ WIEDZĘ NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W DRODZE DO PRZEDSZKOLA.

W trakcie spotkania, które odbyło się 30 września w naszym przedszkolu funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili pogadankę na temat zasad jakich należy przestrzegać, aby bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Wszyscy razem wybraliśmy się na praktyczną lekcję chodnikami naszego miasta. Przedszkolaki znają znak "miejsce przejścia dla pieszych" i potrafią wskazać, gdzie można przechodzić przez ulicę. Podczas wyjścia Strażnicy Miejscy omówili znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej oraz przeprowadzili lekcję przechodzenia po pasach.Dodatkowo dzieci otrzymały odblaskowe przedmioty, które chronią kiedy zapada zmrok. W imieniu wszystkich dzieci dziękujemy za sprawne i ciekawe przeprowadzenie zajęć.