DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE „SKRZATY”

„Rudą marcheweczkę lubią wszystkie dzieci, a gdy ja wyciśniesz zdrowy soczek leci.”- przy słowach takiej piosenki dzieciaki z grupy „Skrzaty”  3 października  obchodziły dzień marchewki, który był podsumowaniem całotygodniowej tematyki o warzywach. Aby uczynić ten dzień bardziej marchewkowym, maluszki ubrały się w kolory pomarańczu i czerwieni .  Oprócz marchewkowych zabaw i malowania marchewek, 3-latki dowiedziały się, dlaczego warto jeść marchewkę i w jakiej postaci można ją spożywać.  Dzieci  miały również okazję zapoznać się z sprzętem gospodarstwa domowego- sokowirówką i pod czujnym okiem Pań obserwować, w  jaki sposób  powstaje soczek marchewkowy. Zajęcia zakończyły się degustacją soku oraz wręczeniem  marchewkowych medali.