Wycieczka do „Baśniowej krainy” do Kamienia / Rybnika

6 czerwca 2014 r grupy 3 – latków „Śmieszki” i „Motylki” razem z wychowawczyniami i opiekunkami pojechały na wycieczkę do „Baśniowej krainy” do Kamienia koło Rybnika. Pierwszą atrakcją jakiej dzieci zasmakowały był przejazd autokarem. Dla większości maluszków była to ich pierwsza podróż takim środkiem lokomocji. Po przyjeździe i dojściu na miejsce oczom dzieci ukazały się olbrzymie dinozaury, ruszające ogonami i wydające straszne odgłosy. Ale nikt nie płakał, nikt się nie bał, bo obok dinozaurów spacerowały koniki i lamy. Potem zobaczyły domek Baby Jagi oraz Jasia i Małgosię i wysłuchały z głośników bajki. Stały i słuchały jak zaczarowane. Obok placu zabaw czekał już na nich pociąg, na którym odbyły podróż po całym parku. Nie ominęła ich także podróż kaczuszkowym pociągiem oraz przejażdżka olbrzymią łodzią. Wszyscy już trochę zgłodnieli, więc po napełnieniu brzuszków czekały je nowe atrakcje: rowerki, samodzielna jazda łódkami po dużym basenie i atrakcje na placu zabaw. Ale czas już wracać do autokaru. Jeszcze tylko spacer pomiędzy bajowymi postaciami Calineczki i Elfa, siedmiomilowym butem, chatką na kurzej nóżce i pamiątkowe zdjęcie A potem podróż z powrotem do przedszkola. Było SUPER! Może przyjedziemy tu znowu z rodzicami!!!