LEKCJA MUZEALNA W RYBNIKU

W ramach tegorocznej realizacji Programu Edukacji Regionalnej: „Z Karlikiem i Karolinką poznajemy Śląsk” grupy 5 –latków z naszego przedszkola uczestniczyły w kolejnej lekcji muzealnej. Tym razem temat dotyczył: „Życia w dawnym śląskim mieście, czyli jakie były zajęcia dawnych mieszkańców miasta”. Dzieci dowiedziały się jak mieszkali, ubierali się i pracowali nasi przodkowie. Uczestnictwo w lekcjach muzealnych, jest bardzo ważnym elementem edukacji regionalnej, gdyż pozwala dzieciom na bezpośrednie zapoznanie się z kulturą, historią, tradycjami i zwyczajami naszego regionu. Pobyt w muzeum jest zaś dla dzieci doskonałą okazją do poznania zadań i funkcji tej instytucji, oraz operowanie podstawowymi pojęciami związanymi z muzealnictwem, takimi jak: wystawa, galeria, eksponat, rzeźba.