WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

Grupa „Rybki” i „Promyczki” miała okazję zapoznać się a życiem Indian zamieszkujących Amerykę. Dzieci zwiedziły obozowisko Indian znajdujące się w Tworkowie koło Raciborza. W części muzealnej podziwialiśmy zgromadzone indiańskie eksponaty. Wielki Wódz oprowadził nas po swoim obozowisku, przygotował dla dzieci sprawnościowe konkurencje – strzelanie z łuku, drewniane lotki, łowienie ryb, zawijanie żółwi, jazda na konikach. Dzieci mogły podziwiać okoliczną zwierzynę. Mogliśmy również odpocząć posilając się słodką bułeczką w namiocie „Tipi”, gdzie przy rozpalonym na środku ognisku słuchaliśmy bajki opowiedzianej przez Wielkiego Wodza. I to nie koniec atrakcji. W drodze powrotnej w Rydułtowskim Centrum Kultury obejrzeliśmy film w 3D pt. „Rio2” Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.