MYSZKI WIEDZĄ, JAK DBAĆ O ZĘBY

Dnia 13 maja po śniadaniu naszą grupę odwiedziła mama Paulinki i Natalki. Pani Magda jest higienistką stomatologiczną i przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia na temat konieczności i sposobów dbania o zęby i higienę jamy ustnej. Na początku 5 –latki oglądając ilustracje dowiedziały się, co dzieje się z zębami, o które nie dbamy. Następnie Pani Magda zaprezentowała, jak w prawidłowy sposób należy szczotkować zęby. Dzieci poznały 3 podstawowe metody szczotkowania zębów: pionową, poziomą oraz metodę Fonesa, czyli okrężną. Myszki z uwagą i zaciekawieniem wsłuchiwały się w dobre rady naszego fachowca, zadając przy tym wiele pytań. Starszaki poznały również podstawowe narzędzia dentystyczne i przekonały się, że nie należy bać się wizyty u stomatologa. To była bardzo ciekawa i ważna dla dzieci lekcja, zwłaszcza teraz, kiedy wyrastają im pierwsze zęby stałe. Na koniec każde dziecko otrzymało upominek: Kubek Stomadental wraz z pastą, i temperówką. Pani Magdzie za trud włożony w przygotowanie zajęć serdecznie dziękujemy.