SŁONECZKA BIORĄ UDZIAŁ W GMINNYM MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM TURNIEJU SPORTOWYM

We wtorek 20 maja zaraz po śniadaniu Słoneczka wyruszyły na turniej sportowy, który odbył się na Orliku. W zawodach uczestniczyły przedszkolaki z Gminy Radlin. W gronie jury zasiedli Dyrektorzy poszczególnych placówek, aby ocenić przebieg zawodów. Wszystkie dzieciaki na powitanie odśpiewały piosenkę, następnie każda z drużyn zaprezentowała się nazwą i okrzykiem. Uczestnicy turnieju mieli różnobarwne koszulki i plakat, który wyróżniał każdą drużynę. Pozostała cześć Słoneczek wraz z grupą „Myszki” dopingowała swoim kolegom i koleżankom. Po wspólnej rozgrzewce, zawody się zaczęły. Dzieci brały udział w 5 konkurencjach, m. in. przejście przez szarfę, bieg z hula hop, a także przemieszczanie się z jajkiem na łyżce i tor przeszkód. Najwięcej punktów zdobyliśmy w rzucie piłką do pojemnika, gdzie towarzyszyło nam wiele emocji. Podczas turnieju uczestnicy nie tylko ćwiczyły sprawność fizyczną ale także szlachetnie rywalizowali z rówieśnikami, walczyliśmy do końca. W trakcie ustalania wyniku turnieju dzieciaki z wykorzystaniem chusty animacyjnej zabawiły się w znane zabawy… I wreszcie nadszedł moment na który wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością, wręczenie medali i cukierków. Choć nie wygraliśmy bardzo się cieszymy, byliśmy dzielni, hip hip hura zabawa na sto dwa!!!