MYSZKI ODWIEDZAJĄ OSP BIERTUŁTOWY

We wtorek 06.05. w grupie Myszek już od rana panowało wielkie poruszenie, dzieci wiedziały, że to właśnie dziś udają się z wizytą na specjalne zaproszenie Strażaków z OSP Biertułtowy. Po śniadaniu 5-latki zabrały się do przygotowania laurek z okazji minionego święta Św. Floriana – patrona wszystkich strażaków. Około godziny 10 podekscytowane starszaki przybyły do remizy strażackiej, gdzie na powitanie rozbrzmiała strażacka syrena, a następnie na sygnale wyjechały wozy bojowe. Strażacy zapoznali przedszkolaków z specyfiką swojej pracy oraz zaprezentowali sprzęty, w jakie wyposażone są wozy strażackie. Największą atrakcją była jednak przejażdżka wokół parkingu wozem strażackim. Na koniec, dzieci wręczyły strażakom przygotowane laurki i wspólnie z paniami podziękowały za wspaniały pokaz. Strażacy przypomnieli najmłodszym o numerze alarmowym: „112 NUMER ALARMOWY MA” z tym hasłem na ustach dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Tego dnia każdy chłopiec i wiele dziewczynek z naszej grupy chciałoby zostać strażakami.