DZIEŃ ŚLĄSKIEJ GODKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

29 kwietnia w naszym przedszkolu dzieci i panie godały bo został zorganizowany Dzień Śląskiej Godki. Były więc wiersze w gwarze śląskiej o panu Hilarym, kiery szukoł breli, o lokomotywie grubej jak kachlok, o blank czornym synku , kiery nazywoł się Bambo. W całym przedszkolu rozlegała się śląska muzyka. Był też śląski bufet. Panie ubrane w śląskie stroje częstowały różnymi przysmakami. Zarówno dzieci jak i rodzice mogli pokosztować chleba ze smalcem, kołocza, biołego wosztu i dobrych bombonow . A z tytek częstowano wszystkich szklokami kopalniokami. To kolejna impreza w naszym przedszkolu w ramach realizowanej w tym roku tematyki z zakresu edukacji regionalnej.