KACZUSZKI NA WYCIECZCE

29 kwietnia dzieci z grupy ogniskowej Kaczuszki wyjechały na wycieczkę. Jej początek miał miejsce w Radlinie . Tam dzieci wsiadły do autobusu i pojechały do Niedobczyc. Ze stacji kolejowej ruszyły w dalszą podróz pociągiem do Raciborza. Trzeba dodać , że dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż pociągiem. Wielką atrakcją był dla dzieci przejazd przez tunel. A w Raciborzu Kaczuszki zwiedziły zamek piastowski. Zobaczyły w nim komnaty, dawne stroje i zbroje, modele okrętów, izbę śląską i makietę lasu ze zwierzętami żyjącymi w okolicznych lasach. Dziewczynki mogły poczu się jak księżniczki przymierzając koronę. Chłopcy zaś z zaciekawieniem oglądali eksponaty związane z rycerzami. Przedszkolaki zobaczyły też drugą co do wielkości rzekę w Polsce – Odrę. Dzięki tej wycieczce Kaczuszki nabywały umiejętność bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania ze środków transportu. Miały możliwość poznania miasta znajdującego się niedaleko Radlina. Wzbogaciły też wiadomości z zakresu edukacji regionalnej.