WIELKANOCNE ŚNIADANIE W KACZUSZKACH

15 kwietnia Kaczuszki przygotowały przy współudziale mam i pani wielkanocne śniadanie. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Rozpoczęło się od estetycznego nakrycia stołów. Nie zabrakło na nich wielkanocnych palemek, serwetek, pisanek, wielkanocnego baranka. Na stołach pojawiły się tradycyjne, wielkanocne potrawy czyli jajka, chleb, wędliny, babki. Przed konsumpcją pani opowiedziała dzieciom o znaczeniu wielkanocnych potraw i symboli. Kaczuszki dowiedziały się , że chleb i wypieki symbolizują dostatek, wędliny- zdrowie, jajka i baranek – życie a palma chroni przed biedą. Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do stołów i raczyli się przygotowanymi smakołykami. A na koniec............grupa szukała prezentów od wielkanocnego zajączka! Okazało się , że zajączek zostawił prezenty w sali Myszek. Każdy znalazł jajko z czekolady a w nim ukrytą zabawkę.