NIADANKO WIELKANOCNE U MOTYLKÓW

Jaj przepięknie malowanych, Świąt słonecznie roześmianych. W poniedziałek dużo wody. Zdrowia, szczęścia oraz zgody. Wielkanocnym zwyczajem oraz zgodnie z tradycją 15 kwietnia w grupie Motylków odbyło się świąteczne śniadanie. Dzieci częstowały się jajkiem , świąteczną babko oraz czekoladowym jajeczkiem. O znaczeniu tych pokarmów jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Dzieci wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki , zajączki wielkanocne i koszyczki . Siały także owies. Dzieci poznały też wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus. Były również świąteczne życzenia, panowała miła i radosna atmosfera.