MAŁA POLECZKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW.

Piosenka, taniec i rytm odgrywają bardzo ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym dziecka w wieku przedszkolnym, gdyż kształtują wrażliwość muzyczną i kulturę. Kontakt z muzyką rozwija u dzieci wyobraźnię, uczy wrażliwości emocjonalnej, wyzwalania uczuć, świadomego panowania nad ruchem ciała, a także stwarza możliwość zaspokojenia potrzeby ruchu i wyładowania energii. Jako wychowawcy stwarzamy naszym podopiecznym możliwość codziennego obcowania z muzyką, a także, jak najczęstszego prezentowania się w tej formie przez publicznością. Dlatego nasze przedszkolaki, jak co roku, wzięły udział w organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury radlińskim festiwalu najmłodszych „ Mała Poleczka”. Tegoroczny przegląd odbył się 2 kwietnia. Na scenie MOK-u zaprezentowały się grupy: Promyczki, Kotki oraz Myszki. W kategorii tanecznej Myszki zajęły I, a Kotki II miejsce. Natomiast w kategorii tanecznej Myszki zajęły III miejsce, a Promyczki zostały wyróżnione za efekt wizyjny. Gratulacje dla wszystkich przedszkolaków.