ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE SŁONECZKA

W czwartek 10 kwietnia w grupie „Słoneczka” odbyło się zajęcie otwarte pt. „Liczymy jajeczka”. Dzieci przywitały się swoją ulubioną zabawą w „Iskierkę”, następnie przeliczały się po kolei. Chętnie odpowiadały na zagadki dotyczące świątecznych zwyczajów, dzieląc wyrazy na sylaby a także wybrzmiewając pierwszą głoskę. Zaśpiewały piosenkę o „Kurce Szaropiórce” a ta w zamian ofiarowała im w kopertach kolorowe jajeczka. Wszystkie dzieci potrafiły rozpoznać swoją wizytówkę, jak również doskonale przeliczać jajka. Na koniec otrzymały szablony dużych jajek, a ich zadaniem było pokolorować je według kodu tak aby powstała różnobarwna pisanka. Wszystkie prace zostały powieszone na gazetce. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie.