SŁONECZKA POZNAJĄ BARDZO CIEKAWY ZAWÓD

W czwartek 3 kwietnia przyszła do nas mama Jasia, która jest projektantką ubrań. Przyniosła ze sobą dużo ciekawych książek i ilustracji. Opowiedziała jaką funkcję spełniają nasze ubrania (ochronna, zdobnicza, wyróżniająca, użytkowa) a także jakie wyróżniamy typy odzieży (służbowa, wizytowa, sportowa, ochronna, zwykła). Dzieci wiedziały z czego są zrobione ubrania, które nosimy na co dzień (len, bawełna, wełna, skóra itd.). Pochwaliły się i przypomniały jakie znają zawody, opowiedziały w jakiej odzieży pracują, omówiły czym się różnią. Pani Anna powiedziała na czym polega zawód projektanta ubrań i jaką odzież zaprojektowała…. Dzieci były zachwycone. Następnie miały możliwość zaprojektowania własnych bluzek, otrzymały gotowe szablony i rysowały różnie wzory bądź znaczki. Na zakończenie ozdabiały bluzkę dla swojej pani, wykonując specjalnymi pisakami różne obrazy. Serdecznie dziękujemy.