MYSZKI POZNAJĄ TECHNIKĘ QUILLINGU Z MAMĄ EMILKI

Zajęcia plastyczne to bardzo ważny element procesu dydaktycznego w przedszkolu, który ma wpływ na rozwój sprawności manualnej u dziecka, co w przyszłości pomaga w nauce pisania. Poznając nowe techniki plastyczne dzieci gromadzą doświadczenia plastyczno-techniczne, rozwijają wrażliwość estetyczną oraz wdrażają się do utrzymania ładu i porządku podczas pracy. Dlatego swoją pasją i zamiłowaniem do rękodzieła postanowiła podzielić się z dziećmi Pani Ewa Grabowska - Mama Emilki. We wtorek 25 marca Pani Ewa prowadziła zajęcia w naszej grupie zapoznając dzieci z techniką quillingu, czyli tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych i odpowiednio uformowanych. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały gotowe prace oraz przyglądały się pokazom Pani Ewy. Następnie Myszki korzystając z gotowych elementów lub tworząc własne wspólnie z Panią Ewą wykonywały kartki Wielkanocne. Efekty były zachwycające. Pani Ewko dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.