"ŚMIESZKI” ROBIĄ KARTKI WIELKANOCNE

W ramach współpracy z rodzicami 25 marca gościem w grupie była mama Wiktorii G. Pani Ewa zapoznała dzieci z techniką wykonywania kartek świątecznych. Pokazała przyrząd do zwijania papierowych paseczków oraz jak je zginać, by powstały kaczuszki, kurki, kwiatki. Sama również wykonała świąteczną kartkę, by pokazać jak powinna ona wyglądać. Następnie przedszkolaki usiadły do stolików. Do ozdobienia miały kolorowe kartki, a na stołach wycięte jajka różnej wielkości, piórka, gotowe elementy świąteczne z paseczków przygotowane przez panią Ewę, no i oczywiście klej. Powstały śliczne, różnorodne prace. Każde z dzieci wykazało inną inwencję twórczą, co widać na zdjęciach. Dzieci zapoznały się z tradycją wysyłania kartek wielkanocnych oraz techniką ich wykonania. A ile przy tym miały radości!!!