WIOSNA I BEZPIECZEŃSTWO W GRUPIE ISKIERKI

25 marca 2014 roku o godzinie 10.00 odbyła się w naszym przedszkolu pogadanka z tatą Majki M. na temat bezpiecznych zabaw i właściwych zachowań podczas pobytu na świeżym powietrzu w czasie wiosny i lata. Zaprosiliśmy do naszej grupy młodszych kolegów - „Promyczki”, aby i oni mogli poznać zasady bezpiecznej zabawy. Pan Policjant przypomniał dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się w pobliżu drogi. Mówił również o zachowaniach podczas spotkania z psem lub obcymi osobami. Szczególną uwagę poświęcił bezpiecznym zabawom na podwórkach: jeździe na rowerze, rolkach, deskach itp., bezpiecznym grom plenerowym, zbliżaniu się do miejsc gdzie prowadzone są prace remontowo-budowlane itp. Ponadto pokazał dzieciom wyposażenie Policjanta- kamizelkę, kajdanki, mundur, pałkę, kajdanki, krótkofalówkę, latarkę, pas itp. Spotkanie było bardzo udane, a dzieci bogatsze o nowe wiadomości i umiejętności.