SADZENIE CEBULEK KWIATOWYCH I NASIONEK W GRUPIE SŁONECZKA

W piątek 28 marca odwiedziła nas mama Zosi, która poprowadziła wspaniale zajęcie. Pani Aleksandra, która uczy biologii na wstępie opowiedziała dzieciom o różnych roślinach, ich znaczeniu i zastosowaniu. Dzieci świetnie odpowiadały na pytania, wiedziały do czego są potrzebne poszczególne rośliny m.in. bawełna, kawa, drzewa. Pochwaliły się jakie znają pierwsze kwiaty wiosenne (przebiśniegi, krokusy, zawilce, tulipany). Uważnie wysłuchały jakie są etapy wzrostu roślin i doskonale wiedziały co jest potrzebne aby roślina rosła. Największą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne sadzenie cebulek i nasionek przyniesionych z domu. Dzieci wykonały dziurki w ziemi i włożyły cebulki lub wysypały nasionka, po czym uklepały ziemię i wlały wodę do doniczek. Na koniec zajęcia dzieci starannie pokolorowały tulipanki. Teraz czekamy z niecierpliwością, aż wyrosną nam wspaniałe kwiaty.