PIERWSZA POMOC - SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI

Podczas specjalnych pokazów dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Pod czujnym okiem Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Panowie ratownicy byli pod wrażeniem przygotowania i wiedzy, jaką posiadają przedszkolaki m.in. na temat wykonywania telefonów alarmowych. Od teraz dzieci będą pewne, że potrafią udzielać pomocy, a w przyszłości nie będą popełniać błędów. Tę niezwykle potrzebną i godną naśladowania inicjatywę można podsumować słowami Johana Wolfganga Goethego: „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy”.