BRZYDKIE KACZĄTKO W GRUPIE PROMYCZKI

W ubiegłym tygodniu obcowaliśmy ze światem baśni-baśni o brzydkim kaczątku.Poznawaliśmy różne wersje bajki, oglądaliśmy jej ilustracje wykonane przez różnych ilustratorów-w książeczkach wypożyczonych z biblioteki oraz przyniesionych przez dzieci z domu. Dzieci z empatią odnosiły się do przeżyć odtrąconego przez społeczność kaczątka-łabędzia .Staraliśmy się udowodnić, że inny niż wszyscy nie oznacza- brzydki,gorszy czy zły. Swoją wiedzę o baśni i jej akcji odzwieciedlaliśmy w spontanicznych scenkach teatralnych, które odgrywaliśmy w kostiumach ptaków.