KACZUSZKI WAŻOM ŚLONSKI OBIOD I WODZIONKA

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizowany jest program z zakresu edukacji regionalnej ,, Z Karlikiem i Karolinką poznajemy Śląsk”. W ramach tego programu dzieci poznają tradycyjne śląskie potrawy . Grupa ogniskowa na zajęciach nie tylko poznała te potrawy i składniki, z jakich są wykonane. Dzieci same przygotowały ślonskie kluski – przy ich kulaniu radości było co nie miara. Ślonski obiod czyli rolada, modro kapusta, kluski z sosem wszystkim bardzo smakował!!! Następnego dnia dzieci zabarały się do przygotowania wodzionki. Pokroiły chleb, czosnek , dodały masła – to wszystko zalały wodą, doprawiły solą. Po takich praktycznych zajęciach każdy przedszkolak odpowie co jedzom Ślonzoki.