ZIMOWY KONKURS – KACZUSZKI – KONTRA MOTYLKI

7 marca miał miejsce międzyprzedszkolny konkurs pod hasłem ,, Z zimą konkursem wiedzy się żegnamy”. Uczestnikami konkursu była grupa ogniskowa Kaczuszki z PP nr 3 oraz grupa Motylki z ZSP nr 2. W tym dniu wszystkie dzieci zamieniły się w śniegowe bałwanki i wspólnie bawiły się podczas zabawy ,, Nasz bałwanek jest wśród nas” Pani Gabrysia i pani Mariola sprawdziły co przedszkolaki wiedzą o zimie. Po zabawie integracyjnej dzieci miały do wykonania różne zadania związane z zimą Dzieci w skupieniu słuchały treści zagadek słownych i łatwo odgadywały,że dotyczą bałwanka , mrozu, śniegu , nart, łyżew, sanek.Łatwe okazało się zadanie ,które polegało na odszukaniu ilustracji dotyczących zimy. Jedno z zadań dotyczyło układania zimowych puzzli. Była też część plastyczna podczas , której wybrane dzieci rysowały bałwanka.Nie zabrakło części muzycznej – każda z grup śpiewała piosnkę o tematyce zimowej Śpiewaniu towarzyszył akompaniament muzyczny - dzieci grały na różnych instrumentach. A na koniec bałwanki stanęły do rywalizacji w konkursie sprawnościowym – pokonywały zimowy tor przeszkód.