Myszki eksperymentują z Tatą Maksia

Dzieci w wieku przedszkolnym mają naturalną ciekawość wszystkiego, co je otacza, bardzo lubią eksperymentować i doświadczać nowych rzeczy. Wiedzą o tym zarówno nauczyciele, jak i rodzice, dlatego Pan Mirosław-Tata Maksia, zaproponował, że przygotuje dla naszych Myszek zajęcia o charakterze eksperymentalnym i badawczym. W piątkowy poranek 07.03 Pan Mirek zapukał do naszych drzwi z koszem pełnym ciekawych przedmiotów. Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu zasad bezpieczeństwa 5-latki rozpoczęły przygodę z fizyką i chemią biorąc udział w takich doświadczeniach jak: Prawo naczyń połączonych; Reakcja chemiczna kwas i zasada, tworzenie piany, tworzenie gazów; Elektrostatyka- przyciąganie bez magnesów; Przyciąganie ziemskie.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach  rozwijając umiejętność kreatywnego myślenia oraz myślenia przyczynowo-skutkowego i chociaż niektóre eksperymenty mogły wydawać się trudne, to z pewnością stanowiły inspirację do wiedzy, którą dzieci zdobywać będą na kolejnych szczeblach edukacji. Panie Mirku dziękujemy, że stworzył nam Pan okazję do poznawania otaczającego nas świata.