KACZUSZKI I SŁONECZKA GOŚCIŁY TATUSIÓW GÓRNIKÓW

11 grudnia w przedszkolu gościli tatusiowie górnicy. Kilku tatusiów przybyło w galowych strojach górniczych dzięki czemu dzieci mogły zobaczyć jak wygląda górnik w odświętnym ubraniu. Z okazji Barbórki przedszkolaki przygotowały program artystyczny składający się z wierszy i piosenek o tematyce górniczej. Kilka wierszy dzieci recytowały w gwarze śląskiej. Na scenie pojawił się umazany górnik, Karolinka, górnicy spod Radlina. Jedna z dziewczynek zaśpiewała piosenkę o górniczej córeczce - Barbórce. Dzieci wręczyły tatusiom przygotowane przez siebie laurki z życzeniami.